Nu har HudikProfil och Harmångers Ridklubb tecknat ett fyraårigt samarbetsavtal

Företaget blir ny helhetsleverantör av kläder, profilprodukter och trycksaker till föreningen med cirka 100 aktiva.

– Det känns jättebra att vi får en lokal samarbetspartner med eget tryckeri och dit våra medlemmar kan komma och prova föreningskläder varje dag. Vi har också fått väldigt hjälp med att ta fram en anpassad kollektion till våra medlemmar, säger Harmångers Ridklubbs Helena Hansson.

Webshopen kommer att lanseras under maj och samtliga produkter kommer att kunna provas i HudikProfils butik på Kungsgatan 51.

– Vi kommer också att arrangera en föreningskväll för Harmånger IF:s medlemmar inom kort och det känns väldigt roligt att vi får vara med och bidra i Harmångers Ridklubbs fina satsning på barn och ungdomar. De är måna om att alla ska få möjlighet och ha råd att prova sin favoritsport, vilket går hand i hand med våra värderingar, säger HudikProfils VD Thomas Sandberg.

I HudikProfils sponsorskap kommer företaget också att hjälpa Harmångers Ridklubb med alla skyltar på ridklubben.

Samarbetsavtalet sträcker sig över fyra år med start 1 juni 2022.
HudikProfil har sedan tidigare samarbetsavtal med bland annat Forsa IF, Bergsjö IF, Järvsö BK, Ljusdals BK och Tunalids RK.

Vill din förening veta mer om hur ni kan samarbeta med HudikProfil?
Kontakta Thomas Sandberg, 073 503 96 14, thomas@hudikprofil.se